Print Friendly
+100%-

Internacjonalizacja w szkole wyższej

OPIS SZKOLENIA:

Celem szkolenia jest zdobycie podstawowej wiedzy na temat obszarów, wymiarów i celów internacjonalizacji w szkolnictwie wyższym oraz jej potrzebie i wyzwań w perspektywie rozwoju i przyszłości na rynku polskim i światowym.

Szkolenie adresowane jest do osób, które w swojej pracy zawodowej mają lub mogą mieć kontakt z umiędzynarodowieniem, sprawami zagranicznymi, cudzoziemcami lub innym aspektem internacjonalizacji. Uczestnikami szkolenia mogą zatem być pracownicy działów współpracy międzynarodowej, działów promocji i marketingi, działów rekrutacji i nauczania, a także kadra zarządzająca i władze uczelni wyższej.

Możliwa jest także organizacja szkolenia zamkniętego z wybranego obszaru dotyczącego internacjonalizacji.

Zagadnienia wprowadzające
1. Czym jest internacjonalizacja w szkolnictwie wyższym?
2. Internacjonalizacja kiedyś i teraz
3. Wymiary i obszary obejmujące umiędzynarodowienie
4. Internacjonalizacja w Polsce

Rankingi szkół wyższych w Polsce i na świecie
1. Dlaczego rankingi są ważne
2. Polskie rankingi
3. Światowe rankingi

Internacjonalizacja w domu (at home)
1. Międzynarodowe formy kształcenia
2. Badania
3. Partnerstwa strategiczne
4. Szkoły letnie

Międzynarodowa rekrutacja i promocja
1. Promocja zagraniczna
2. Rola agencji rekruterskich
3. Social media w rekrutacji i promocji

Strategia Internacjonalizacji
1. Metody i sposoby opracowania
2. Case Study 1
3. Case Study 2

Światowe trendy i wyzwania
1. Światowe trendy w szkolnictwie wyższym
2. Wyzwania internacjonalizacji i jak im podołać

Miejsce:
Data:
Godzina rozpoczęcia szkolenia: 9:00
Godzina zakończenia szkolenia: 16:00
Dane do nawigacji GPS:
Długość geograficzna:
Szerokość geograficzna:

Uczestnicy szkolenia otrzymają materiały szkoleniowe stanowiące użyteczne narzędzie zarówno w trakcie zajęć, jak i w późniejszej pracy zawodowej. Wszystkie materiały są recenzowane i przygotowane zgodnie ze standardem szkoleniowym IRSW.


Po zakończeniu każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie potwierdzające udział i pomyślne ukończenie warsztatu.

mgr Joanna Domagała

Absolwentka filologii angielskiej na Wydziale Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a obecnie doktorantka na WA UAM. Swoją karierę zawodową od początku związała z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – od 2005 roku jako członek Parlamentu Samorządu Studentów UAM oraz Przewodnicząca Komisji ds. Zagranicznych PSS, następnie jako dyrektor metodyczny Centrum Językowego Ulisses przy Fundacji Universitetatis Posnanienis. Od sześciu lat zajmuje się kształceniem, promocją i współpracą międzynarodową w Dziale Współpracy z Zagranicą UAM. Od 2015 roku jest trenerem SUCTI, w ramach którego prowadzi szkolenia z internacjonalizacji oraz komunikacji międzykulturowej dla szkół wyższych. Naukowo zajmuje się dramatem irlandzkim oraz studiami postkolonialnymi.


Od sześciu lat zajmuje się kształceniem, promocją i współpracą międzynarodową w Dziale Współpracy z Zagranicą UAM. Od 2015 roku jest trenerem SUCTI, w ramach którego prowadzi szkolenia z internacjonalizacji oraz komunikacji międzykulturowej dla szkół wyższych.

Koszt szkolenia obejmuje:
1. udział w szkoleniu
2. materiały szkoleniowe:
a) skrypt szkoleniowy
b) notatnik, długopis
c) materiały szkoleniowe dostępne on-line
3. obiad oraz serwis kawowy podczas przerw w szkoleniu,
4. dyskusję i konsultacje z ekspertem przez godzinę po zakończeniu szkolenia.

Na szkolenie należy zarejestrować się za pośrednictwem strony Instytutu Rozwoju Szkolnictwa Wyższego - www.irsw.pl (rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją Regulaminu);

Po dokonaniu rejestracji otrzymają Państwo potwierdzenie uczestnictwa na adres e-mail podany w formularzu, oraz zobowiązanie do zapłaty za udział;

Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie do Instytutu podpisanego zobowiązania do zapłaty, nie później niż na 7 dni przed rozpoczęciem szkolenia. Oryginał faktury za udział zostanie wydany podczas szkolenia.

Szczegółowych informacji na temat szkoleń udzielamy pod numerem telefonu: +48 81 8228 615 oraz drogą mailową: biuro@irsw.pl, szkolenia@irsw.pl

Zapisując się do Newslettera: wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz na przesyłanie informacji handlowych przez IRSW. Szczegóły w Polityce Prywatności.

FreshMail.pl
 

Newsletter

Zapisując się do Newslettera: wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz na przesyłanie informacji handlowych przez IRSW. Szczegóły w Polityce Prywatności.

FreshMail.pl
 

Newsletter

Zapisując się do Newslettera: wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz na przesyłanie informacji handlowych przez IRSW. Szczegóły w Polityce Prywatności.

FreshMail.pl