Print Friendly, PDF & Email
+100%-

SZKOLENIE: Internacjonalizacja w szkole wyższej

OPIS SZKOLENIA

Cel szkolenia:

Celem szkolenia jest zdobycie podstawowej wiedzy na temat obszarów, wymiarów i celów internacjonalizacji w szkolnictwie wyższym oraz jej potrzebie i wyzwań w perspektywie rozwoju i przyszłości na rynku polskim i światowym.

Szkolenie adresowane jest do osób, które w swojej pracy zawodowej mają lub mogą mieć kontakt z umiędzynarodowieniem, sprawami zagranicznymi, cudzoziemcami lub innym aspektem internacjonalizacji. Uczestnikami szkolenia mogą zatem być pracownicy działów współpracy międzynarodowej, działów promocji i marketingi, działów rekrutacji i nauczania, a także kadra zarządzająca i władze uczelni wyższej.

 
..
Centrum Konferencyjne AS-BUD
Al. Jerozolimskie 81
Warszawa
internacjonalizacja
Internacjonalizacja kształcenia i obsługa cudzoziemców
1 dzień
Pozostało 25 miejsc
/  

Program szkolenia

9:00 - 10:30

Zagadnienia wprowadzające

 • Czym jest internacjonalizacja w szkolnictwie wyższym?
 • Internacjonalizacja kiedyś i teraz
 • Wymiary i obszary obejmujące umiędzynarodowienie
 • Internacjonalizacja w Polsce
10:30 - 11:30

Rankingi szkół wyższych w Polsce i na świecie

 • Dlaczego rankingi są ważne
 • Polskie rankingi
 • Światowe rankingi
11:30- 12:30

Internacjonalizacja w domu (at home)

 • Międzynarodowe formy kształcenia
 • Badania
 • Partnerstwa strategiczne
 • Szkoły letnie
12:30 - 14:00

Międzynarodowa rekrutacja i promocja

 • Promocja zagraniczna
 • Rola agencji rekruterskich
 • Social media w rekrutacji i promocji
14:00 - 15:00

Strategia Internacjonalizacji

 • Metody i sposoby opracowania
 • Case Study 1
 • Case Study 2
15:00-16:00

Światowe trendy i wyzwania

 • Światowe trendy w szkolnictwie wyższym
 • Wyzwania internacjonalizacji i jak im podołać
Zarejestrowani uczestnicy mają również możliwość zadawania pytań ekspertowi przed realizowanym szkoleniem. Wszystkie zagadnienia przesłane droga mailową, zostaną poruszone podczas zajęć.
 

DLA KOGO JEST SZKOLENIE?

 

Do osób, które mają kontakt

z umiędzynarodowieniem, cudzoziemcami lub innym

aspektem internacjonalizacji

 

 

 

Pracowników działów współpracy międzynarodowej,

działów promocji i marketingu, działów rekrutacji

i nauczania.

   
 

Kadra zarządzająca i władze uczelni wyższej

 

PROWADZĄCY

Joanna Domagała

 

Ekspertka ds. internacjonalizacji oraz komunikacji międzykulturowej

Zastępca Kierownika Działu Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz doktorantka na Wydziale Anglistyki UAM. Od siedmiu lat zajmuje się kształceniem, promocją i współpracą międzynarodową na swojej macierzystej uczelni. Od 2015 roku jest trenerem SUCTI, projektu w ramach którego bada i zajmuje się tzw. Internationalization at home.

Od kilku lat prowadzi szkolenia z komunikacji międzykulturowej, internacjonalizacji oraz rekrutacji studentów zagranicznych dla szkół wyższych. Jest także ekspertem ds. internacjonalizacji European Consortium for Accreditation in higher education (ECA HE) oraz Instytutu Rozwoju Szkolnictwa Wyższego. Od 2017 r. jest także koordynatorem Akademii Internacjonalizacji Study in Poland. Naukowo zajmuje się dramatem irlandzkim oraz studiami postkolonialnymi, a prywatnie jest miłośniczką podróżowania, pasjonatem nowych kulinarnych smaków oraz thriathlonistką-amatorem.

Więcej

 
 

Centrum Konferencyjne AS-BUD

 

Aleje Jerozolimskie 81

 

02-001 Warszawa

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

 • W jaki sposób mogę się zgłosić na szkolenie?

  Zgłoszenie na szkolenie odbywa się drogą elektroniczną poprzez stronę internetową IRSW. Aby się zgłosić, należy wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie wybranego szkolenia.
 • Skąd będę mieć pewność, że zgłoszenie na pewno dotarło?

  Po otrzymaniu zgłoszenia, przesyłamy uczestnikom potwierdzenie zapisu na szkolenie wraz z zobowiązaniem do zapłaty, które należy podpisać i przesłać na adres e-mail: szkolenia@irsw.pl lub faxem pod numer: (81) 82 28 616, nie później niż na 7 dni przed rozpoczęciem szkolenia.
 • Kiedy otrzymam dokładne informacje dotyczące m.in. miejsca szkolenia i godzin, w których się ono odbywa?

  Większość tych informacji znajduje się na stronie internetowej danego szkolenia od momentu rozpoczęcia naboru. Dodatkowo, na kilka dni przed dniem szkolenia przesyłamy uczestnikom maila ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi: a) dokładnego miejsca szkolenia, wraz z numerem sali szkoleniowej, b) wskazówek dojazdu, c) godzin szkolenia, z uwzględnieniem przerwy na lunch, d) możliwości kontaktu z ekspertem przed szkoleniem, e) wydawania certyfikatów, f) faktur i płatności.
 • Czy możliwa jest zamiana uczestnika po potwierdzeniu jego udziału w szkoleniu?

  Zamiana uczestnika jest możliwa najpóźniej na 48 h przed dniem szkolenia, żebyśmy mogli przygotować odpowiedni certyfikat ukończenia szkolenia. W sytuacjach nadzwyczajnych prosimy o kontakt telefoniczny –rozwiążemy każdy problem.
 • Czy będę miał zagwarantowane miejsce postojowe i zwrot opłaty parkingowej?

  W ramach szkolenia nie jesteśmy w stanie zapewnić miejsc postojowych na parkingu, ale w mailu organizacyjnym przesyłamy informacje o najbliższych parkingach. Nie zwracamy opłat parkingowych.
 • Co zawiera opłata za szkolenie?

  W cenie szkolenia zapewniamy każdemu uczestnikowi: - w pełni zrealizowany program szkolenia wg harmonogramu określonego w ofercie, - opiekę trenera oraz możliwość indywidualnych konsultacji po szkoleniu - autorskie materiały szkoleniowe - certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu, - lunch oraz serwis kawowy; - dostęp do specjalnej grupy FB dla uczestników szkoleń IRSW.
 • Kiedy i w jaki sposób następuje płatność za szkolenie?

  Płatność za szkolenie następuje na podstawie faktury VAT, którą Organizatorzy przekazują Uczestnikom podczas szkolenia. Termin płatności faktury wynosi 14 dni. Jeżeli przed szkoleniem potrzebna jest faktura pro-forma, prosimy o kontakt na adres szkolenia@irsw.pl
 • Czy mogę przesłać prowadzącemu swoje pytania przed lub po szkoleniu?

  Tak! Zawsze staramy się dopasować program do potrzeb i oczekiwań uczestników, dlatego przed szkoleniem na adres szkolenia@irsw.pl można przesłać pytania, które nasi trenerzy postarają się uwzględnić podczas szkolenia. Dodatkowo, w ciągu 30 dni po zakończeniu szkolenia, uczestnicy również mogą przesyłać pytania do wykładowcy na adres: szkolenia@irsw.pl, na które staramy się odpowiedzieć niezwłocznie. Po upływie terminu przygotowujemy też całościową listę wszystkich pytań i odpowiedzi (w wersji zanonimizowanej), którą udostępniamy uczestnikom danego szkolenia.
 • Czy to samo szkolenie można zorganizować dla grupy pracowników w siedzibie uczelni?

  Tak, na życzenie klienta możemy zorganizować wybrane przez niego szkolenie w dowolnym miejscu na terenie całej Polski. W przypadku zainteresowania organizacją szkolenia zamkniętego, dopasowanego do potrzeb Państwa grupy szkoleniowej, prosimy o kontakt z Biurem IRSW.
 • Czy można zrezygnować z udziału w szkoleniu, na które już wysłałam/em zgłoszenie?

  Tak, jednak w zależności od czynności, które zostały już podjęte w związku z organizacją szkolenia, rezygnacja może być związana z poniesieniem kosztów. Bezkosztowe anulowanie udziału w szkoleniu możliwe jest przed odesłaniem podpisanego zobowiązania do zapłaty (patrz: pytanie nr 2). W przypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu po przesłaniu zobowiązania i jednocześnie na co najmniej 7 dni przed planowanym dniem rozpoczęcia szkolenia, Uczestnik zostanie obciążony kosztami w wysokości 50% wartości opłaty za udział w szkoleniu. W przypadku rezygnacji z udziału w szkoleniu po przesłaniu zobowiązania w terminie krótszym niż 7 dni przed rozpoczęciem szkolenia, Uczestnik zostanie obciążony kosztami w wysokości pełnej opłaty za udział w szkoleniu.

Musisz przekonać przełożonych?

POBIERZ BROSZURĘ

Zapisując się do Newslettera: wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz na przesyłanie informacji handlowych przez IRSW. Szczegóły w Polityce Prywatności.

FreshMail.pl
 

Newsletter

Zapisując się do Newslettera: wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz na przesyłanie informacji handlowych przez IRSW. Szczegóły w Polityce Prywatności.

FreshMail.pl
 

Newsletter

Zapisując się do Newslettera: wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz na przesyłanie informacji handlowych przez IRSW. Szczegóły w Polityce Prywatności.

FreshMail.pl
 

Zapisując się do Newslettera: wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz na przesyłanie informacji handlowych przez IRSW. Szczegóły w Polityce Prywatności.

FreshMail.pl