Print Friendly, PDF & Email
+100%-

SZKOLENIE: Efektywne wykorzystanie portali internetowych dla naukowców (szkolenie online)

25.09.2020
Szkolenie online

Czas trwania: 3 h (09:00 - 12:00)
Analiza dorobku naukowego
Zarządzanie nauką
1 dzień
Pozostały 23 miejsca
/ 400 zł  netto za osobę (brutto jeśli szkolenie finansowane jest ze środków publicznych - VAT zw.)

Program szkolenia

09:00 – 10:00
 1. Czy promocja nauki jest konieczna?
 2. Jak budować swój naukowy wizerunek?
  • W jaki sposób promować dorobek naukowy?
  • Gdzie promować dorobek naukowy?
 3. Serwisy i portale internetowe wspomagające widoczność naukowca w sieci
  • Repozytoria (uczelniane, dziedzinowe)
  • Strony internetowe autora, blogi naukowe
  • Strony internetowe jednostek naukowych (instytutu, wydziału)
  • Strony internetowe jednostek naukowych (instytutu, wydziału)
  • Portale dla naukowców oraz serwisy do dzielenia się danymi (Academia.edu, ResearchGate, Twitter, Google Scholar, KUDOS, Mendeley, Publons, LinkedIn)
 4. Systemy identyfikacji autorów prac naukowych (ORCID, ResearcherID, ScopusID, Google Scholar)
10:00 - 11:00
 1. Analizy i raporty opracowywane za pomocą narzędzi bibliometrycznych
  • Web of Science
  • Scopus
  • Google Scholar
 2. Dorobek naukowy uczelni. W jaki sposób podnieść widoczność uczelni?
  • Rankingi uczelni i zestawienia cytowań a dorobek naukowca
 3. Swobodna wymiana myśli i wiedzy naukowej – ruch otwartego dostępu do nauki
  • Otwarty dostęp do literatury naukowej
  • Otwarte dane badawcze
  • Otwarta komunikacja i nauka 2.0
 4. Nauka przez social media
  • Czy Twitter, Facebook, Instagram YouTube mogą być użytecznym narzędziem do promowania nauki?
 5. Upowszechnianie wiedzy – wpływ społeczny jako kryterium zbliżającej się ewaluacji jakości działalności naukowej
11:00 - 12:00
Q&A – sesja pytań i odpowiedzi
Zarejestrowani uczestnicy mają również możliwość zadania pytań ekspertowi przed szkoleniem. Wszystkie zagadnienia przesłane drogą mailową  zostaną poruszone przez prowadzącego podczas zajęć.

DLA KOGO JEST SZKOLENIE?

 

Dla pracowników naukowych

 

Dla doktorantów

 

Dla pracowników administracyjnych

PROWADZĄCY

Aleksandra Jakubus

 

Ekspertka IRSW ds. analizy dorobku naukowego oraz zarządzania nauką

Od kilku lat zajmuje się tematyką kompleksowej analizy dorobku naukowego szkół wyższych (zgromadzonego w największych bazach bibliometrycznych) na potrzeby zarządzania nauką i planowania strategii w obrębie dyscyplin naukowych, szczególnie w kontekście zbliżającej się ewaluacji jakości działalności naukowej oraz tworzenia rankingów uczelni. Ponadto realizuje projekty szkoleniowe dla instytucji szkolnictwa wyższego dedykowane pracownikom naukowym i dydaktycznym z zakresu zarządzania wiedzą i informacją naukową, wykorzystywania narzędzi badawczych pozwalających na analizę i wizualizację dorobku naukowego.
Dowiedz się więcej: http://bit.ly/Aleksandra_Jakubus

Szkolenie zostanie przeprowadzone za pośrednictwem platformy ClickMeeting. Sprawdź w jaki sposób prowadzimy szkolenia online.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

 • W jaki sposób organizowane jest szkolenie?

  1. Przed szkoleniem: Udział w szkoleniu otwartym wymaga wcześniejszej rejestracji (poprzez internetowy formularz rejestracyjny) oraz wypełnienia, podpisania i przesłania skanu Zobowiązania do zapłaty (formularz do pobrania pod linkiem: https://bit.ly/ZobowiazanieDoZaplatyIRSW) na adres e-mail: szkolenia@irsw.pl, najpóźniej 4 dni przed dniem szkolenia (wysokości opłat są każdorazowo udostępniane na poziomie formularza rejestracyjnego oraz w materiałach informacyjnych na stronie www oraz w kanałach social media IRSW). W przypadku, gdy szkolenie będzie finansowane ze środków publicznych, dodatkowo należy dostarczyć Oświadczenie VAT (formularz do pobrania pod linkiem: https://bit.ly/IRSWOswiadczenieVAT). Najpóźniej 1 dzień przed terminem szkolenia on-line, zarejestrowany uczestnik otrzymuje na adres e-mail przypomnienie o zbliżającym się szkoleniu, link i token (indywidualne hasło) niezbędne do wejścia do pokoju webinarowego oraz krótką instrukcję techniczną. W razie jakichkolwiek problemów związanych ze szkoleniem uczestnik ma pełne wsparcie zespołu IRSW (np.: nasz pracownik pomoże w przygotowaniach od strony technicznej udzielając szczegółowych informacji telefonicznie). Przed szkoleniem uczestnik może przesłać pytania do Prowadzącego, na które nasz ekspert odpowie w trakcie szkolenia lub po jego zakończeniu
  2. W trakcie szkolenia: Szkolenie prowadzi trener (ekspert IRSW) z doświadczeniem dydaktycznym i praktycznym. Na początku zajęć przedstawi program zajęć oraz sposób ich prowadzenia. Tuż po zakończeniu zajęć prosimy uczestników o wypełnienie ankiet ewaluacyjnych.
  3. Po szkoleniu: Materiały szkoleniowe oraz certyfikaty (potwierdzające uczestnictwo w szkoleniu), w formie elektronicznej (PDF) uczestnicy otrzymują na adres e-mail podany w trakcie rejestracji.UWAGA: szczegółowe zasady organizacji szkoleń oraz warunki uczestnictwa określa Regulamin dostępny na stronie: https://bit.ly/RegulaminSzkolenOnLineIRSW
 • Czego potrzebuję, aby wziąć udział w szkoleniu on-line?

  Wymagania techniczne: Komputer stacjonarny lub notebook wyposażony w mikrofon, głośniki i kamerę internetową z przeglądarką internetową (Chrome lub Safari) z obsługą HTML 5. Monitor o rozdzielczości FullHD. Szerokopasmowy dostęp do Internetu o przepustowości co najmniej 25/5 (download/upload) Mb/s.
 • Kiedy najpóźniej mogę zapisać się na szkolenie?

  Rejestracji oraz opłaty należy dokonać najpóźniej na 3 dni przed dniem szkolenia. W innych przypadkach prosimy o kontakt z naszym biurem - szkolenia@irsw.pl
 • Czy na szkolenie mogę zapisać więcej niż jedną osobę?

  Tak, natomiast w takim przypadku prosimy o kontakt z naszym biurem - szkolenia@irsw.pl lub +48 81 8228 615
 • Czy w trakcie szkolenia przewidziane są przerwy?

  W trakcie sesji trwających do 3 godzin nie przewidujemy przerw, natomiast w trakcie dłuższych sesji - tak.

Musisz przekonać przełożonych?

POBIERZ BROSZURĘ

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE

Zapisując się do Newslettera: wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz na przesyłanie informacji handlowych przez IRSW. Szczegóły w Polityce Prywatności.

FreshMail.pl
 

Newsletter

Zapisując się do Newslettera: wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz na przesyłanie informacji handlowych przez IRSW. Szczegóły w Polityce Prywatności.

FreshMail.pl
 

Newsletter

Zapisując się do Newslettera: wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz na przesyłanie informacji handlowych przez IRSW. Szczegóły w Polityce Prywatności.

FreshMail.pl
 

Zapisując się do Newslettera: wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz na przesyłanie informacji handlowych przez IRSW. Szczegóły w Polityce Prywatności.

FreshMail.pl