Print Friendly, PDF & Email
+100%-

SZKOLENIE: Wpływ społeczny – III kryterium w ewaluacji jakości działalności naukowej (szkolenie online) II edycja

OPIS SZKOLENIA:

Szkolenie przeznaczone jest dla pracowników naukowych zaangażowanych w przygotowanie do procesów parametryzacji (w szczególności dla osób pełniących funkcje związane z zarządzaniem nauką i odpowiedzialnych przygotowywanie danych do ewaluacji, koordynatorów dyscyplin naukowych oraz pracowników jednostek odpowiedzialnych za upowszechnianie wyników badań/kształtowanie wizerunku uczelni). Podczas szkolenia zostanie kompleksowo omówiony temat dotyczący III - ego kryterium ewaluacji jakości działalności naukowej – wpływu społecznego. Podstawy prawne oraz odniesienia do uregulowań ministerialnych zostaną podparte przykładami. Ponadto zostaną omówione dwa podejścia do identyfikacji wpływu, doświadczenia eksperckie i dobre praktyki.

 
22.07.2020
Szkolenie online

Czas trwania: 3 h (09:00 - 12:00)
Ewaluacja jakości działalności naukowej
1 dzień
Pozostały 12 miejsca
/ 400 zł  netto za osobę (brutto jeśli szkolenie finansowane jest ze środków publicznych - VAT zw.)

Program szkolenia

09:00 – 11:30
 1. Zagadnienia wprowadzające: podstawy prawne, uzasadnienia
 2. Kryteria i sposób oceny
 3. Wytyczne MNiSW
 4. Założenia ewaluacji wpływu społecznego – na podstawie systemu REF
 5. Definicja wpływu społecznego
 6. Rezultaty i wnioski z oceny wpływu REF 2014 – dobre i złe strony
 7. Ścieżki identyfikacji wpływu społecznego – case studies
  1. od rezultatu do osiągnięcia naukowego – top – bottom
  2. od osiągnięcia naukowego do rezultatu – bottom – top
 8. Analiza wybranych opisów wpływu z systemu REF
 9. Ocena ekspercka – na co zwrócić uwagę tworząc opis wpływu
11:30 - 12:00
Q&A – sesja pytań i odpowiedzi
Zarejestrowani uczestnicy mają również możliwość zadania pytań ekspertowi przed szkoleniem. Wszystkie zagadnienia przesłane drogą mailową  zostaną poruszone przez prowadzącego podczas zajęć.

DLA KOGO JEST SZKOLENIE?

 

Dla osób pełniących funkcje związane z zarządzaniem nauką i odpowiedzialnych przygotowywanie danych do ewaluacji

 

Dla koordynatorów dyscyplin naukowych)

 

Dla pracowników jednostek odpowiedzialnych za upowszechnianie wyników badań/kształtowanie wizerunku uczelni

PROWADZĄCY

dr Katarzyna Świerk

 

Ekspertka IRSW ds. ewaluacji jakości badań naukowych

Od kilkunastu lat zajmuje się teoretycznymi i praktycznymi problemami szkolnictwa wyższego, jego strukturą, organizacją i uzyskiwaniem stopni naukowych, a także sposobami przygotowania i realizacji projektów dydaktycznych, badawczych, finansowanych ze środków europejskich. Realizuje projekty doradcze i szkoleniowe dla instytucji szkolnictwa wyższego. Posiada 11-letnie doświadczenie zawodowe, w tym 8 lat na stanowisku kierowniczym zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju tj. Niemcy (2003), Chińska Republika Ludowa (2008), Brazylia (2017). Członkini Polskiego Towarzystwa Chemicznego od 2004 roku.
Dowiedz się więcej: https://bit.ly/KatarzynaSwierk
   

Szkolenie zostanie przeprowadzone w formie online, za pomocą platformy Click Meeting.

   

Obejrzyj webinar z dr Katarzyną Świerk, by przekonać się jaki jest poziom naszych wydarzeń online

 

Sprawdź w jaki sposób prowadzimy szkolenia online.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

 • W jaki sposób organizowane jest szkolenie?

  1. Przed szkoleniem: Udział w szkoleniu otwartym wymaga wcześniejszej rejestracji (poprzez internetowy formularz rejestracyjny) oraz wypełnienia, podpisania i przesłania skanu Zobowiązania do zapłaty (formularz do pobrania pod linkiem: https://bit.ly/ZobowiazanieDoZaplatyIRSW) na adres e-mail: szkolenia@irsw.pl, najpóźniej 4 dni przed dniem szkolenia (wysokości opłat są każdorazowo udostępniane na poziomie formularza rejestracyjnego oraz w materiałach informacyjnych na stronie www oraz w kanałach social media IRSW). W przypadku, gdy szkolenie będzie finansowane ze środków publicznych, dodatkowo należy dostarczyć Oświadczenie VAT (formularz do pobrania pod linkiem: https://bit.ly/IRSWOswiadczenieVAT). Najpóźniej 1 dzień przed terminem szkolenia on-line, zarejestrowany uczestnik otrzymuje na adres e-mail przypomnienie o zbliżającym się szkoleniu, link i token (indywidualne hasło) niezbędne do wejścia do pokoju webinarowego oraz krótką instrukcję techniczną. W razie jakichkolwiek problemów związanych ze szkoleniem uczestnik ma pełne wsparcie zespołu IRSW (np.: nasz pracownik pomoże w przygotowaniach od strony technicznej udzielając szczegółowych informacji telefonicznie). Przed szkoleniem uczestnik może przesłać pytania do Prowadzącego, na które nasz ekspert odpowie w trakcie szkolenia lub po jego zakończeniu
  2. W trakcie szkolenia: Szkolenie prowadzi trener (ekspert IRSW) z doświadczeniem dydaktycznym i praktycznym. Na początku zajęć przedstawi program zajęć oraz sposób ich prowadzenia. Tuż po zakończeniu zajęć prosimy uczestników o wypełnienie ankiet ewaluacyjnych.
  3. Po szkoleniu: Materiały szkoleniowe oraz certyfikaty (potwierdzające uczestnictwo w szkoleniu), w formie elektronicznej (PDF) uczestnicy otrzymują na adres e-mail podany w trakcie rejestracji.UWAGA: szczegółowe zasady organizacji szkoleń oraz warunki uczestnictwa określa Regulamin dostępny na stronie: https://bit.ly/RegulaminSzkolenOnLineIRSW
 • Czego potrzebuję, aby wziąć udział w szkoleniu on-line?

  Wymagania techniczne: Komputer stacjonarny lub notebook wyposażony w mikrofon, głośniki i kamerę internetową z przeglądarką internetową (Chrome lub Safari) z obsługą HTML 5. Monitor o rozdzielczości FullHD. Szerokopasmowy dostęp do Internetu o przepustowości co najmniej 25/5 (download/upload) Mb/s.
 • Kiedy najpóźniej mogę zapisać się na szkolenie?

  Rejestracji oraz opłaty należy dokonać najpóźniej na 3 dni przed dniem szkolenia. W innych przypadkach prosimy o kontakt z naszym biurem - szkolenia@irsw.pl
 • Czy na szkolenie mogę zapisać więcej niż jedną osobę?

  Tak, natomiast w takim przypadku prosimy o kontakt z naszym biurem - szkolenia@irsw.pl lub +48 81 8228 615
 • Czy w trakcie szkolenia przewidziane są przerwy?

  W trakcie sesji trwających do 3 godzin nie przewidujemy przerw, natomiast w trakcie dłuższych sesji - tak.

Musisz przekonać przełożonych?

POBIERZ BROSZURĘ

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE

Zapisując się do Newslettera: wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz na przesyłanie informacji handlowych przez IRSW. Szczegóły w Polityce Prywatności.

FreshMail.pl
 

Newsletter

Zapisując się do Newslettera: wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz na przesyłanie informacji handlowych przez IRSW. Szczegóły w Polityce Prywatności.

FreshMail.pl
 

Newsletter

Zapisując się do Newslettera: wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz na przesyłanie informacji handlowych przez IRSW. Szczegóły w Polityce Prywatności.

FreshMail.pl
 

Zapisując się do Newslettera: wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych oraz na przesyłanie informacji handlowych przez IRSW. Szczegóły w Polityce Prywatności.

FreshMail.pl