Anna Rutz

Ekspertka ds. wdrażania dostępności w uczelniach

Arkadiusz Wronowski

Ekspertka Instytutu specjalizująca się w prowadzeniu szkoleń dotyczących dostępności uczelni dla osób z niepełnosprawnościami.

Absolwentka filologii germańskiej i stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na co dzień pełni funkcję Pełnomocnika Rektora ds. Studentów Niepełnosprawnych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z wykształcenia specjalistka w dziedzinie języków obcych i stosunków międzynarodowych. Zainteresowania skupiają się głównie w obszarze szeroko pojętej dostępności – zarówno architektonicznej, komunikacyjnej, jak i informacyjnej.

Aktywnie działa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także w mieście Poznań, dbając o to, aby wszyscy, niezależnie od swoich indywidualnych potrzeb, mieli pełny dostęp do edukacji i życia społecznego.

Z pasji i z zamiłowania prowadzi warsztaty z zakresu dostępności przestrzeni publicznej oraz wydarzeń kulturalnych, a także z zakresu komunikacji z osobami z różnymi niepełnosprawnościami. Jako Pełnomocnik Rektora, angażuje się w inicjatywy mające na celu stworzenie bardziej dostępnej i inkludującej przestrzeni akademickiej.

Prywatnie, fanka nurkowania, podróży i kuchni indyjskiej.

Każda współpraca
zaczyna się od kontaktu

Skontaktuj się z nami