Informacje o szkoleniu online:
Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z wymaganiami, jakie stoją przed uczelniami w kontekście potrzeby doskonalenia programów studiów przy świadomym zarządzaniu jakością kształcenia i budowaniu kultury jakości. Udział w szkoleniu pozwoli uczestnikom na poszerzenie i utrwalenie swojej wiedzy i umiejętności w zakresie zarządzania jakością kształcenia, funkcjonowania WSZJK i doskonalenia programów studiów
W trakcie szkolenia zaprezentowane zostaną kluczowe obszary funkcjonowania wewnętrznych systemów zarządzania jakością kształcenia, w tym praktyczne rozwiązania (w kontekście aktualnych kryteriów oceny Polskiej Komisji Akredytacyjnej).
Forma szkolenia pozwala na otwartą dyskusję, wymianę poglądów i doświadczeń nie tylko z prowadzącym, ale również pomiędzy uczestnikami.
Uwaga! Termin na zgłaszanie własnych studiów przypadków – nie później niż 7 dni przed planowanym terminem szkolenia.
Dla kogo jest szkolenie?
prorektorów, prodziekanów, pełnomocników
– bezpośrednio odpowiedzialnych za nadzór nad procesami jakościowymi w uczelni i w funkcjonujących w niej jednostkach organizacyjnych
członków komisji/zespołów ds. jakości, pracownicy działów i sekcji
– zaangażowanych w bieżące działanie systemów zarządzania jakością kształcenia
Czego dowiedzą się uczestnicy?
- Jak ewaluować i doskonalić programy studiów w sposób prawidłowy i bezpieczny, ograniczając ryzyka związane z błędami w kluczowych obszarach: prawnym, merytorycznym, organizacyjnym i jakościowym.
- Na konkretnych opisach przypadków (case study) nauczą się samodzielnie rozwiązywać praktyczne problemy poprzez zastosowanie odpowiedniej metodyki pracy i właściwych interpretacji przepisów i kryteriów.
Program szkolenia
1. Zarządzanie jakością i doskonalenie programu studiów
- Rozumienie jakości, przepisów i procedur dotyczących zarządzania jakością kształcenia
- Standardy europejskie i krajowe
- Ewaluacja zewnętrzna i wewnętrzna
- Wewnętrzny system zarządzania jakością kształcenia i jego funkcjonowanie
2. Obszary objęte WSZJK w świetle kryteriów (procedury i kryteria, zalecenia i praktyczne wskazówki)
- Konstrukcja programu studiów
- Realizacja programu studiów
- Weryfikacja osiągnięcia przez studentów efektów uczenia się, w tym dyplomowanie
- Kadra prowadząca kształcenie
- Infrastruktura i zasoby edukacyjne
- Współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym
- Umiędzynarodowienie procesu kształcenia;
- Wsparcie studentów
- Przyjęcie na studia
- Publiczny dostęp do informacji
- Projektowanie, monitorowanie i doskonalenie programu studiów
- Polityka jakości, WSZJK
3. Zmiana programu studiów
- Elementy programu studiów i zależności między nimi
- Ograniczenia wynikające z przepisów prawa
- Uchwała w sprawie zmiany studiów
4. Podsumowanie szkolenia
- Sesja Q&A – sesja dodatkowych pytań i odpowiedzi
- Check-out – podsumowanie szkolenia z udziałem uczestników
Co zapewniamy w ramach szkolenia?
- Autorskie materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej (plik PDF);
- Imienny certyfikat ukończenia szkolenia w wersji elektronicznej;
- Możliwość przesłania pytań do Prowadzącego przed szkoleniem (zagadnienia zostaną omówione w trakcie zajęć).
Masz pytania dotyczące szkolenia?
Zapraszamy do kontaktu z naszym Biurem
+48 530 448 968, szkolenia@irsw.pl
Prowadzący
Grzegorz Laskowski
Ekspert ds. prawnych i formalnych aspektów kształcenia
Prawnik, konsultant i szkoleniowiec z prawie 20-letnim doświadczeniem zawodowym w obszarach prawa o szkolnictwie wyższym i nauce oraz zarządzania jakością kształcenia.
Wspiera w zakresie tworzenia uczelni i kierunków studiów, doskonalenia wewnętrznych systemów zarządzania jakością kształcenia, ustroju uczelni i zapewnienia zgodności jej działalności z przepisami prawa, w tym dokumentowania jej działań oraz doskonalenia wewnętrznych aktów prawnych.
Zrealizował ponad 100 szkoleń dla pracowników uczelni.
Był pierwszym ekspertem PKA i pracownikiem jej Biura, który otrzymał pozwolenia Przewodniczącego i Dyrektora na prowadzenie szkoleń.
Obejrzyj webinary naszego Eksperta
Fundamentalne mankamenty techniczne wniosków o pozwolenie na utworzenie studiów
Zdalne rekrutacja i kształcenie w czasie pandemii
Najczęściej zadawane pytania
Rejestracja na szkolenie odbywa się drogą elektroniczną przy pomocy formularza, dostępnego na stronie określonego szkolenia.
Po otrzymaniu formularza przedstawiciel IRSW kontaktuje się z Osobą zgłaszającą za pośrednictwem poczty elektronicznej (na adres podany w formularzu), w celu potwierdzenia zgłoszenia wskazanych osób na szkolenie oraz przesłania faktury VAT.
Najpóźniej na 3 dni przed terminem szkolenia stacjonarnego przedstawiciel IRSW odpowiedzialny za organizację i przebieg szkolenia przesyła Uczestnikom drogą elektroniczną informacje na temat:
● dokładnego miejsca szkolenia, wraz z numerem sali szkoleniowej;
● wskazówek dojazdu;
● godzin rozpoczęcia i zakończenia szkolenia;
● certyfikatów i zasad ich wydawania.
Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest dokonanie odpowiedniej wpłaty na wskazany rachunek bankowy Instytutu na podstawie prawidłowo wystawionej faktury VAT, najpóźniej na 3 dni przed rozpoczęciem szkolenia, po otrzymaniu potwierdzenia uczestnictwa w szkoleniu. W przypadku dokonania wpłaty po czasie, o którym mowa w zdaniu poprzednim, Uczestnik zobowiązany jest przed rozpoczęciem szkolenia przesłać pocztą elektroniczną potwierdzenie zrealizowanego przelewu.
Faktury VAT za udział w szkoleniu przekazywane są Uczestnikom pocztą elektroniczną na wskazany w formularzu zgłoszeniowym adres e-mail najpóźniej na 7 dni przed terminem szkolenia.
Na 7 dni przed szkoleniem można przesłać pytania na adres szkolenia@irsw.pl, które to zostaną przekazane prowadzącemu szkolenie. W trakcie każdego szkolenia prowadzący przewiduje czas na indywidualne pytania uczestników.
Tak, można zapisać dowolną liczbę osób. IRSW może jednak określić limit miejsc na szkoleniu. W przypadku liczby zgłoszeń przekraczającej określony limit, o wpisaniu na listę uczestników decyduje kolejność zgłoszeń, przy czym osoby zgłoszone później wpisywane są na listę rezerwową szkolenia.
Koordynator szkoleń informuje zgłoszoną osobę o ostatecznym potwierdzeniu uczestnictwa w szkoleniu najpóźniej 5 dni roboczych przed szkoleniem. Informacja przesyłana jest drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w formularzu. Potwierdzenie uczestnictwa jest jednoznaczne z wpisaniem na listę uczestników szkolenia. Do startu danej edycji szkolenia stacjonarnego niezbędna jest minimalna grupa zapisanych osób. Jeśli z jakiś powodów nie uda się jej zebrać, poinformujemy Państwa o tej sytuacji najpóźniej 5 dni przed terminem szkolenia i zaproponujemy wybór innego rozwiązania: zapis na kolejną edycję danego szkolenia, wybór innych naszych autorskich kursów z dostępnej oferty w ramach wpłaconej kwoty lub całkowity zwrot wpłaconych środków.
Materiały szkoleniowe oraz certyfikaty w wersji elektronicznej są udostępniane Uczestnikom po zakończeniu szkolenia (nie później niż na 3 dni robocze od daty szkolenia) za pośrednictwem poczty elektronicznej na adresy podane w formularzu zgłoszeniowym.