Diagnoza i opracowanie programu naprawczego kierunku studiów

Dowiedz się więcej

21 polskich uczelni wśród najlepszych w Europie. QS World University Rankings opublikowała nowy ranking uniwersytetów.

Agencja QS World University Rankings opublikowała nowy ranking uniwersytetów w Europie. Uniwersytet Warszawski zajął w nim 92. miejsce, co jest najwyższym wynikiem spośród polskich uczelni. Kolejny był Uniwersytet Jagielloński, który uplasował się na 122. miejscu ex aequo z Ecole des Ponts ParisTech z Francji.

Ranking uczelni w Europie

Ranking Quacquarelli Symonds uwzględnia 590 uniwersytetów z 46 krajów europejskich. Wśród kryteriów oceny znalazły się: renoma uczelni, reputacja wśród pracodawców, cytowalność, międzynarodowa sieć badawcza, liczba publikacji na wydział, wyniki dotyczące zatrudnienia absolwentów, stosunek liczby studentów do liczby wykładowców, liczba studentów i pracowników z zagranicy, liczba studentów wyjeżdżających w ramach wymiany, a także polityka zrównoważonego rozwoju.

92 miejsce w rankingu Uniwersytetu Warszawskiego to najlepszym wynik w historii uczelni. Na podium rankingu znalazły się dwie uczelnie z Wielkiej Brytanii tj. Uniwersytet Oksfordzki i Uniwersytet Cambrige oraz Politechnika ETH z Zurychu. Łącznie w rankingu sklasyfikowano 21 polskich uczelni. Gratulujemy wszystkim sukcesu i życzymy awansu w kolejnych latach!

Pełne wyniki rankingu

Udostępnij:
Powrót do Bazy wiedzy

Potrzebujesz wsparcia doradczego lub szkoleniowego w tym obszarze? Chętnie pomożemy!

Umów się na bezpłatną konsultację