Akademia tworzenia i doskonalenia kierunków studiów

Dowiedz się więcej

„Komercjalizacja i działalność gospodarcza Uczelni oraz możliwości zwiększenia przychodów zewnętrznych” – nagranie z webinaru

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z webinaru Grzegorza Kiernera – eksperta IRSW ds. komercjalizacji badań naukowych, który odbył się w marcu 2023 roku i dotyczył komercjalizacji w szkolnictwie wyższym oraz możliwości zwiększania przychodów zewnętrznych uczelni.

Jednym z filarów systemu szkolnictwa wyższego oraz obecnej i przyszłej perspektywy finansowej programów operacyjnych jest zwiększenie współpracy uczelni z przemysłem. W związku z tym niezwykle ważne jest utworzenie w uczelni efektywnych systemów komercjalizacji wiedzy i usług naukowo-badawczych. Mając na uwadze potrzeby uczelni w tym zakresie, w marcu Instytut Rozwoju Szkolnictwa Wyższego organizował bezpłatny webinar poświęcony komercjalizacji oraz działalności gospodarczej szkół wyższych.

W trakcie webinaru uczestnicy dowiedzieli się m.in.:

  • jak powinien funkcjonować transfer technologii w uczelni oraz jakie jednostki powinny być powołane,
  • jakie regulaminy i zarządzenia należy opracować w każdej uczelni w świetle ustawy 2.0., ustawy PWP i ustawy o prawach autorskich,
  • jak prawidłowo zarządzać komercjalizacją bezpośrednią i pośrednią w uczelni,
  • jakie elementy systemu transferu technologii są punktowane w ewaluacji dyscyplin,
  • jak prawidłowo przygotować opisy wpływu spółek spin off do procesu ewaluacji,
  • jakie zyski mają uczelnie w których transfer technologii dobrze funkcjonuje,
  • jakie procesy transferu technologii można cyfryzować i od czego należy zacząć cyfryzację systemu TT w Uczelni.

Webinar zorganizowaliśmy w związku z premierą szkolenia online „Komercjalizacja i działalność gospodarcza – jak skutecznie budować współpracę uczelni i instytutów badawczych z otoczeniem gospodarczym?”. Szkolenie szczegółowo przybliży Państwu tematykę współpracy uczelni i instytutów badawczych z otoczeniem gospodarczym. Dzięki dopasowaniu szkolenia do każdego poziomu zaawansowania uczestników, Grzegorz Kierner przedstawi krok po kroku, w sposób kompleksowy, wszystkie aspekty świadczenia usług naukowo-badawczych, a także komercjalizację pośrednią i bezpośrednią. Zdobyta wiedza pozwoli osobom zarządzającym podjąć odpowiednią decyzję, jakie jednostki transferu technologii powołać w uczelni lub instytucie badawczym oraz jakie regulacje wewnętrzne w nich zastosować.

Nagranie jest wartością intelektualną, chronioną prawem autorskim. Reprodukcja całości lub części zawartości niniejszych treści w jakiejkolwiek formie jest zabroniona.

Sprawdź nasze szkolenie online!

Jak skutecznie budować współpracę uczelni i instytutów badawczych z otoczeniem gospodarczym?

Udostępnij:
Powrót do Bazy wiedzy

Potrzebujesz wsparcia doradczego lub szkoleniowego w tym obszarze? Chętnie pomożemy!

Umów się na bezpłatną konsultację