Ranking uczelni Perspektywy 2023

Jak co roku, Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” przygotowała ranking najlepszych polskich uczelni oraz kierunków studiów. Sam ranking jest nadzorowany przez kapitułę kierowaną przez prof. Michała Kleibera.

Ranking Szkół Wyższych 2023 Perspektywy

Nowy ranking uczelni w Polsce. Na pierwszym miejscu dwa uniwersytety

Najlepszą uczelnią w Polsce jest Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, który uzyskał wynik 100 procent we wskaźniku rankingowym.

Na drugim miejscu znalazł się Uniwersytet Warszawski, uzyskując wskaźnik rankingowy 99,6. Trzecie miejsce należy do Politechniki Warszawskiej ze wskaźnikiem rankingowym 88.

Na czwartym miejscu ex aequo znalazły się Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

Wśród uczelni niepublicznych, po raz kolejny na pierwszym miejscu znalazła się Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, otrzymując wskaźnik rankingowy 100. Zaraz po niej SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny (87,1), natomiast jako trzecia w rankingu wciąż klasuje się Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej (75,6).

W tym roku zostały ocenione 73 kierunki studiów w 9 dziedzinach nauki: humanistyczne, społeczne, ekonomiczne, ścisłe, przyrodnicze, techniczne, rolnicze, leśne i weterynaryjne, medyczne i o zdrowiu a także teologiczne. Przy czym nie oceniano kierunków artystycznych.

Pełne wyniki rankingu znajdują się na stronie: www.ranking.perspektywy.pl

Udostępnij:
Powrót do Bazy wiedzy

Potrzebujesz wsparcia doradczego lub szkoleniowego w tym obszarze? Chętnie pomożemy!

Umów się na bezpłatną konsultację